Hľadať
     
  
Home  Prihlás sa/Registruj English Slovak        Hlavná stránka    Na Stiahnutie   Užívateľský účet   Pridaj článok   Top 10   Archív článkov   Témy   Kontakt   

Hlavné menu

· Úvodná stránka
· Archív článkov
· Najlepších 20
· Naše súťaže
· CQ Infoservis
· HAM vysielanie
· LF+HF
· VHF+SHF
· QRP
· Contesting
· Technika
· Prefix list
· IOTA list
· DX cluster
· QSL info
· VHF databáza a lokátory
· Tabuľka DXCC OM - YL, XYL
· Inzercia
· Linky (www odkazy)
· Na stiahnutie
· Diskusné fórum
· Svetový čas
· Pridaj novinku
· Váš účet
· Súkromné správy
· Odporúčajte nás
· Kniha návštev


OM LOW POWER VHF CONTEST

OM LOW POWER VHF CONTEST
Výsledky preteku 2005
Ceny 2005
Propozície preteku 2006
Výsledky preteku 2006

Propozície preteku 2007
Výsledky preteku 2007

Propozície preteku 2008
Výsledky preteku 2008

Propozície preteku 2009
Výsledky preteku 2009

Propozície preteku 2010
Výsledky preteku 2010

Propozície preteku 2011
Výsledky preteku 2011

Propozície preteku 2012
Výsledky preteku 2012

Propozície preteku 2013
Výsledky preteku 2013

Propozície preteku 2014
Výsledky preteku 2014


Propozície preteku 2015
Výsledky preteku 2015

Propozície preteku 2016
Výsledky preteku 2016

Propozície preteku 2017
Výsledky preteku 2017

Propozície preteku 2018
Výsledky preteku 2018

Propozície preteku 2019
Výsledky preteku 2019

Propozície preteku 2020


CQ.sk podporuje Moon contest

MOON contest


Antény OK5IM

OK5IM banner


Kto je on-line?

Vitajte, Anonymous
Užívateľské meno
Heslo
(Registrova?)
Členstvo:
Najnovšie: gardenspace2020
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 3523

ľudí online:
Návštevníkov: 48
Členov: 0
Spolu: 48


Posledných 10 inzerátov

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.


SETKÁNÍ RADIOAMATÉRŮ FRENŠTÁT


franta napísal: "Zveme všechny zájemce na jubilejní 40. setkání 24. dubna 2010 ve Frenštátě pod Radhoštěm v budově elektrotechnické průmyslovky (od rána ). Občerstvení, tombola a další radosti - jako každým rokem.
Všechny srdečně zve OK2VXV a OK2VFS"
Počet rádioamatérov vo svete


Viete koľko licencovaných rádioamatérov je vo svete alebo tej-ktorej krajine? N0HR vytvoril interaktívnu mapu, kde si pár kliknutiami viete všetky tieto údaje nájsť. Adresa stránky je: http://www.n0hr.com/ham_radio_population.htmRádioamatérsky pamätník


"Táto stránka slúži na uloženie obrazu a hlasu rádioamatérov, ako spomienka, aby si aj ďalšie generácie našich pokračovateľov mohli predstaviť, ako kto vyzeral, a aký mal hlas.", takto sa k návštevníkom stránky http://www.hammemory.estranky.sk/ prihovára jej tvorca, Janko OM8JP. Nájdete tu fotografie a videá aktívnych rádioamatérov a taktiež rádioamatérov, ktorých značka v éteri už zmĺkla. Aj vy máte možnosť rozšíriť databázu - stačí poslať foto, krátke video či link, kde sú uložené.CQ WPX Contest


Logo CQ Každoročne sa veľkej popularite tešia obe časti CQ WPX Contestu: SSB 27.-28.marca a CW 29.-30.mája 2010. Začiatok je o 00.00GMT a koniec 23.59GMT, celé preteky teda trvajú 48 hodín, s výnimkou kategórie jednotlivcov – Single OP, kde je možné byť na pásmach maximálne 36 hodín.

Nadväzujú sa spojenia so všetkými stanicami. S jednou stanicou je možné uskutočniť na jednom pásme 1 QSO. Preteká sa v pásmach 1,8 až 28MHz (okrem WARC). Kategórie:
ZS10WCS aj Digi na 15m


OM7DD napísal: "Špeciálna značka ZS10WCS propagujúca nadchádzajúce majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa budú konať od 11.júna 2010 v Južnej Afrike, sa ozvala aj digi prevádzkou...

Geoff ZS6GRL vysiela v týchto dňoch pod značkou ZS10WCS. Od septembra minulého roku sme mali možnosť robiť túto stanicu módmi CW a aj SSB na pásmach 80, 40 a 20m. Chlapi sa pochlapili a "vyliezli" krásnym signálom aj na 15m a dokonca digi prevádzkou /PSK31/. Ak máte možnosť a chuť, urobte si aj Vy túto špeciálnu stanicu. Každý, kto bude v logu dostane cez Bureau pekný QSL lístok s motívom svetového šampionátu. Viac info nájdete TU. Veľa šťastia."
Arecibo na 70cm EME


V pondeli vecer 22.brezna bude QRV 305m radioteleskop v Arecibu na 70cm. Blizsi informace viz http://www.ok2kkw.com/arecibo_march2010.htm. Singnal by mel byt slyset i na jednoduchy dipol.

73 Matej, OK1TEH
Zimní QRP závod 2010


Zimné počasie Vypadá to, že Zimní QRP závod již má své pevné místo v termínovníků hamů. Ne všichni mají sílu, schopnosti a zdraví schopné odolávat nečasu po dopoledne, tak alespoň rozdávají body „od krbu“. Jsem rád, že jste pochopili, že jde o trochu netradiční závod, kde si člověk přinese ještě jiné zážitky, než zasednout k zařízení a mlátit do toho celý den hlava nehlava. Spíše v hlavě uváznou dojmy z přípravy a návratu, než z vlastního závodu. Letos se mi vyhodnocení Zimního QRP závodu poněkud zpozdilo. V kritický víkend a ještě další jsem musel si vydělávat na chléb svůj vezdejší, potom dovolená.

Letošní závod byl správně zimní. Sněhu mraky, takže mnoho kopců bylo nedobytných. Kolikrát ani ne proto, že by se na něj nebylo možné dostat pěšky či na lyžích, ale nejbližší místo na odstavení auta bylo několik kilometrů daleko. Na počtu závodníků se to naštěstí tak moc neodrazilo, účast sice menší, než vloni, ale ne zase o moc. Hodně stanic jelo „od krbu“ mimo soutěž. Stále bylo koho dělat, žádné dlouhé výzvy bez ohlasu. Němci se už naučili, že v termínu jejich BBT je v Čechách, Moravě a Slezsku také aktivita a začali točit antény sem. Odrazilo se to v počtu stanic z DL. Zúročuje se tak můj názor nepodlehnout lidové tvořivosti a okopírovat co nejvěrněji něco, co funguje po desítky let.

Trochu čísel. Dal jsem si tu práci a spočítal, kolik volaček se vyskytlo v denících, které se mi dostaly do ruky. Na 144 MHz to bylo 41 x DL, 1 x HA, 2 x I, 3 x OE, 2 x OK/OE5, 95 x OK, 16 x OM, 2 x SP. Na 432 MHz poněkud méně, 6 x DL, 1 x OE, 52 x OK, 15 x OM, 1 x SP.

K vlastnímu vyhodnocení. Nejvíc problémů nadělal se správným zápisem Josef OK1ES/QRP. Používal hláskování á la Rakušáci OK1ES portable QRP. I to QRP za značkou dost lidí vykolejilo, přestože na KV je to běžná přípona. Když už probírám Josefa, řešil jsem ještě jeden problém a to, že obě stanice, které dělal CW, zapsaly shodně značku OK1ES. Pro jistotu jsem se ho zeptal na způsob vysílání, na CW nepoužíval počítač ani jinou paměť kromě té mezi náušníky sluchátek, dával ručně na bugu.
Naco byt Hamom


om2aml napísal: "Zdravim vsetkych OM, cital som uz vela krat naco je radioamaterstvo, a ze aj tak je na ustupe [ved mame mobily..]. Musim na zaklade mojej skusenosti povedat, ze okrem zabavy a paradneho pocitu zo spojeni to ma aj prakticku stranku. Na zaklade Murphyho zakonov sa auto pokazi v noci a vonku musi byt zima. Ideal je aj miesto mimo civilizacie pri RS. Mojim velkym a jedinym stastim bol vedla mna sediaci Vlado OM3TWM, ktory mal cislo na Tibora OM3CRB. Tibor znaly pomerov a telefonnych cisiel, ved je z RS, vybavil odtahovu sluzbu. To, co zo zaciatku vyzeralo ako ciste zufalstvo bolo za 40 minut vybavene a auto uz sedelo na plosine.

Este raz velka vdaka kamaratom s rovnakou OM3CRB a OM3TWM.

asi by som tam bol este dnes [popripade nasou mensinou odlachceny o kolesa....]. Michal OM2AML"
Russian DX Contest


Sedemnásty ročník Russian DX Contest-u sa bude konať už tento víkend, 20.-21.marca 2010. Začiatok je v sobotu o 12.00UT a koniec v nedeľu o 12.00UTC, celková dĺžka pretekov je 24 hodín. Súťaží sa v pásmach 1,8 až 28MHz (okrem WARC). Nevšednou je možnosť zúčastniť sa pretekov v dvoch kategóriách z nasledovných:

 • SOAB–MIX - Single Op, All Bands, MIXED,
 • SOAB–MIX-LP - Single Op, All Bands, MIXED, Low Power 100 watts
 • SOAB-MIX-QRP - Single Op, All Bands, MIXED, QRP 5 watts
 • SOAB–CW - Single Op, All Bands, CW
 • SOAB–CW–LP - Single Op, All Bands, CW, Low Power 100 watts
 • SOAB–SSB - Single Op, All Bands, SSB
 • SOAB–SSB-LP - Single Op, All Bands, SSB, Low Power 100 watts
 • SOSB - Single Op, single band, MIXED (6 different band entries, separately 160, 80, 40, 20, 15, 10 m)
 • MOST - Multi Op, All Bands, Single transmitter, MIXED
 • MO2T - Multi Op, Two transmitters, MIXED
 • SWL - MIXED

 • Neruské stanice vysielajú report a poradové číslo od 001. Ruské vysielajú report a dve písmená - skratku oblasti. Násobičmi sú oblasti a Ruska a DXCC zeme.

  Zoznam oblastí: AB, AD, AL, AM, AO, AR, BA, BO, BR, BU, CB, CN, CK, CT, CU, DA, EA, EW, GA, HA, HK, HM, IR, IV, JA, JN, KA, KB, KC, KE, KG, KI, KJ, KK, KL, KM, KN, KO, KP, KR, KS, KT, KU, LO, LP, MA, MD, MG, MO, MR, MU, NN, NO, NS, NV, OB, OM, OR, PE, PK, PM, PS, RA, RO, SA, SL, ST, SM, SO, SP, SR, SV, TA, TB, TL, TM< TN, TO, TU, TV, UD, UL, UO, VG, VL, VO, VR, YA.

  Úplné znenie podmienok Russian DX Contestu nájdete na www.rdxc.org. TNX Števo OM4TW za avízo.
  QSL z OM rarita?


  om4jd napísal: "QSL z OM raritou?

  SM5CZQ – Kjell sa na mňa obrátil emailom, že nemôže vydolovať QSL z OM
  na 160m, ktoré potrebuje do DXCC a či postačí poštovné 2 USD. QSL požadoval
  za naše QSO na 160m z r. 2004. /Z kontestov QSLs neposielam, ale kto lístok požiada, tak 100% return./. Po obdržaní tohoto emailu som mu hneď na druhý deň poslal môj QSL direkt bez nároku úhrady poštovného. Jeho reakcia stojí za to!!

  Hello again Juraj!

  You are a real gentleman and know what ham spirit means. I thank you very much for QSL received. Finally OM is confirmed on 160m. From my experience OM-land operators are always good sounding and have a good reputation. So you are certainly one of them, hi. Sorry to say I don´t know too much about your country. I think I have to learn more about the Slovak Republic.

  /preklad autor/
  Ty si skutočný džentlman a viem čo HAM spirit znamená. Veľmi Ti ďakujem za obdržaný
  QSL. Konečne mám OM potvrdené na 160m. Z mojej skusenosti operátori z OM majú vždy
  dobrý zvuk a dobrú reputáciu. Ty si určite jeden z ních hi. S lútosťou musím povedať, že neviem toho moc o Tvojom štáte. Myslím, že sa musím ešte naučiť viac o Slovenskej republike.
  73´s de Kjell

  PS: hreje ma dobrý pocit byť „first“ OM/160m u „kolegu“ zo Škandinávie.
  OM4JD-Juraj
  "
  2657 článkov (266 stránok, 10 na stránku)
  [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 ]

  Užívateľské menu

  Rýchle odkazy
  · Pridať článok
  · Pridať www odkaz
  · Pridať inzerát

  Textová nápoveda
  · Ako sa zaregistrovať?
  · Ako pridať článok?
  · Ako pridať link?
  · Ako pridať inzerát?
  · Ako pridať tému do fóra?


  Google  Otázky pre Vás

  Povolili by ste používanie remote station?

  Áno
  Nie
  Neviem  Výsledky
  Ankety

  hlasov: 970
  Komentáre: 0


  OM HAM roka

  Rok 2004
  Dipl. Ing. Jaroslav Just
  OM3TA, SK


  Rok 2005
  Rudolf Karaba
  OM3PC


  Rok 2006
  MUDr.Harry Činčura
  OM3EA


  Rok 2007
  Dipl. Ing. Radoslav Gališ
  OM6KW


  Rok 2008
  Ing. Jaroslav Kubíček
  OM1II


  Rok 2009
  Jozef Ivan
  OM3NA (in memoriam)
  a
  Peter Martiška
  OM3PA


  Rok 2010
  Anton Srnka
  OM1AEG


  Rok 2011
  Dušan Pavlík
  OM2ADP


  KV podmienky


  Ako rozumieť podmienkam šírenia?

  Podmienky na 2m

  Aurora:
  Status

  Es vrstva:
  Status

  Dnešný vývoj vo vesmíre:
  Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec


  Subdomény cq.sk

  OK1CSS Štepán
  OM5JA Tóno
  OK1TNM Rudo
  OK2AB Rostislav
  OM3KRN RK Nitra
  OTC SARA - OM9OT
  OM7KW, ex OM7AAS
  Contestový tím OM0A


  Partneri

  Svetelektro.com
  SATTECH TV, SAT a měřící technika